Незамінні амінокислоти, їх роль у підвищенні продуктивності тварин та птиці.

Сьогодні в птахівництві і тваринництві активно впроваджуються сучасні технології, що дозволяє значно підвищити рентабельність виробництва. Важливим аспектом є дії, спрямовані на поліпшення умов утримання, проте пріоритетну роль ветеринарні фахівці відводять підвищенню якості годівлі. Забезпечення ретельного балансування раціонів та використання якісних компонентів є запорукою успіху в справі підвищення приростів, надоїв і несучості.

На тлі невисокої якості кормової бази виникає питання про введення в раціон необхідної кількості вітамінів та амінокислот, що дасть можливість наблизити хімічний склад корму до європейських показників. Якщо хімічний склад рослинної частини раціону не відповідає нормативним даним, то спеціалісти рекомендують періодично випоювати або давати з кормом вітамінні ветеринарні препарати, краще в комплексі з амінокислотами, особливо незамінними.

Незамінні амінокислоти - амінокислоти, які не синтезуються в організмі тварин і повинні обов’язково надходити в організм з кормом. Незамінними амінокислотами є валін, лейцин, ізолейцин, лізин, метіонін, треонін, триптофан і фенілаланін. Саме наявність незамінних амінокислот визначає біологічну цінність кормів. Відсутність або нестача незамінних амінокислот змінює азотний баланс на негативний, призводить до затримки росту та розвитку організму, зменшення маси тіла, порушення обміну речовин. Якщо в раціоні не буде хоча б однієї незамінної амінокислоти в достатній кількості, то нормальний синтез білка буде заблоковано, а гостра недостатність незамінних амінокислот взагалі може призводити до загибелі організму.

На даний час одним з найбільш вдало скомпонованих комплексних вітамінно-амінокислотних продуктів є Аміновітасол виробництва нідерландської компанії Дофарма. Препарат включає широкий ряд вітамінів і містить в складі всі незамінні амінокислоти, що сприяє нормалізації обміну речовин в організмі, підвищенню його загальної резистентності, а також позитивно впливає на продуктивність та відтворювальні функції птиці. Застосовують Аміновітасол для профілактики і лікування вітамінної і амінокислотної недостатності, стресів (паразитарні або інфекційі захворювання, вакцинація, транспортування, зміни раціону тощо) і для підвищення імунітету птиці. Аміновітасол відповідає всім сучасним вимогам до продуктів такого типу, його комплексна дія поєднується з відмінною розчинністю - при цьому препарат є відносно недорогим. Оптимальне дозування гарантує рівномірність розподілу в кормі (2 кг на тонну корму або 1 кг на 1000 л води).

Також на сучасному ринку своє місце зайняв високоякісний вітамінний препарат Вітасол Мульті (Дофарма), який застосовується як для птиці, так і для телят та свиней. Оптимізоване співвідношення жиро- і водорозчинних вітамінів (особливо вітамінів A, D3, E, C), дозволяє збільшити життєздатність молодняку в період стресів, підвищити природну резистентність організму в період вакцинацій, прискорити процес одужання при захворюваннях різної етіології.

Препарат Вітасол Мульті у формі готового розчину має значні переваги у порівнянні з водорозчинними моновітамінами, ціна яких останнім часом значно зросла (наприклад, водорозчинний вітамін С наразі коштує близько 120-140 грн за 1 кг), а стабільність їх компонентів все ще залишається досить невисокою. Взагалі використання субстанцій вітамінів часто не приносить бажаних результатів, оскільки невисока якість сировини призводить до значних втрат корисних властивостей речовини під час приготування робочого розчину (окислення під час контакту з повітрям, низька стійкість елементів у зовнішньому середовищі тощо). На відміну від багатьох препаратів такого рівня, Вітасол Мульті містить у своєму складі високоякісні стабілізатори, що дає впевненість у тому, що вітаміни у необхідній концентрації потраплять в організм тварини.

  

Склад препарату Аміновітасол (вміст в 1 г):

Назва активнодіючої речовини

Кількість та одиниці виміру

Назва активнодіючої речовини

Кількість та одиниці виміру

Вітамін А

5 000 МО

Цистин

2,2 мг

Вітамін D3

500 МО

Триптофан

2 мг

Вітамін Е

5 мг

Аргінін

16,3 мг

Вітамін К3

1,5 мг

Треонін

10 мг

Вітамін С

25 мг

Ізолейцин

10 мг

Вітамін В1

2 мг

Лейцин

17 мг

Вітамін В2,

2,5 мг

Валін

12 мг

Вітамін В12

10 мкг

Гістидин

4,6 мг

Кислота пантотенова   В3

8 мг

Фенілаланін

7 мг

Кислота фолієва Вс

0,1 мг

Тирозин

8 мг

Вітамін В6

0,5 мг

Гліцин

20 мг

Нікотинамід В5

10 мг

Кислота глютамінова

54 мг

Інозитол

2 мг

Кислота аспартатова

22 мг

Біотин Н

20 мкг

Пролін

12 мг

Метіонін

14,5 мг

Серин

11 мг

Лізин

30 мг

Аланін

17 мг

 

 

        Склад препарату Вітасол Мульті (вміст в 1 мл): 

Вітамін A              20,000 IU

Вітамін E                    30 мг

Вітамін B1            1 мг

Вітамін K3                   3 мг

Вітамін B2            1.25    мкг

Дексипантенол          6.5 мг

Вітамін B6            2 мг

Нікотинамід               20 мг

Вітамін B12          20 мкг

Біотин                        10 мкг

Вітамін C              20 мг

Фолієва кислота        50 мкг

Вітамін D3            5,000 IU

Інозитол                     1 мг

 

 Висока якість компонентів, оптимальне балансування за складом, доступна для засвоєння форма вигідно відрізняє Аміновітасол і Вітасол Мульті від аналогів. Ці препарати допомагають значно підвищити продуктивність тварин і птиці - це підтверджується практикою провідних господарств України, що досягли високої рентабельності та прибутковості.